Mika László Tamás

 

Mika LászlóMika László Tamás

 

Dr. Mika László Tamás
Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék
Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

Személyes adatok

Születési idő, hely: 1976. június 1., Budapest
Cím: 1119 Budapest, Petzvál József u. 9/a. Fsz.2.
Telefon: +36 1 463 1263, Mobil: +36 30 274 0526
e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Családi állapot: nős, házastárs: Dr. Cséfalvay Edit,
gyermek: Réka Viktória (2019)

Tanulmányok, fokozatok

2016 Habilitáció (kémiai tudományok), Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Budapest
2010 Ph.D kémiai tudományok (szerves és fémorganikus kémia), szerves kémia szakterület, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest
2000 okl. vegyészmérnök, Veszprémi Egyetem, Mérnöki Kar, vegyészmérnök szak, Veszprém.

Munkaviszony

2016 - Tanszékvezető, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék
2012 - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék, egyetemi docens
2010 - 2012 Eötvös Loránd Tudományegyetem, Természettudományi kar, Kémiai Intézet, Szerves Kémiai Tanszék, adjunktus
2009 - 2010 Eötvös Loránd Tudományegyetem, Természettudományi kar, Kémiai Intézet, Szerves Kémiai Tanszék, tanársegéd
2001 - 2009 Eötvös Loránd Tudományegyetem, Természettudományi kar, Kémiai Intézet, Szerves Kémiai Tanszék, műszaki-gazdasági tanár

Tanulmányutak

2015 Vendégkutató: Department of Biology and Chemistry, City University of Hong Kong, Hong Kong SAR China (6 hét).
2014 Vendégkutató: Department of Biology and Chemistry, City University of Hong Kong, Hong Kong SAR China (6 hét).
2012 Vendégkutató: Department of Biology and Chemistry, City University of Hong Kong, Hong Kong SAR China (6 hét).
2011 Vendégkutató: Department of Biology and Chemistry, City University of Hong Kong, Hong Kong SAR China (6 hét).
2010 Vendégkutató: Department of Biology and Chemistry, City University of Hong Kong, Hong Kong SAR China (5 hét).
2009 Vendégkutató: Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL), Lausanne, Svájc (1 hét).
2009 Vendégkutató: Department of Biology and Chemistry, City University of Hong Kong, Hong Kong SAR China (4 hét).
2007 Vendégkutató: Bayer MaterialScience – Bayer AG, Leverkusen, Németország (4 hét).
2004 Vendégkutató: Forschungszentrum Karlsruhe GmbH., Karlsruhe, Németország. (6 hónap)

Ösztöndíjak

• Bolyai János Kutatási Ösztöndíj, Magyar Tudományos Akadémia (2014 – 2017)
• Varga József Kiemelt Posztdoktori Ösztöndíj, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (2017 – )

Oktatási tevékenység

• Vegyipari műveletek – vegyészmérnök és biomérnök B.Sc. (2013 – )
• Környezetbarát és katalitikus folyamatok – vegyészmérnök M.Sc. (magyar, angol, 2013 – )
• Vegyipari és biomérnöki műveletek – műszaki menedzser B.Sc (2013 – )
• Zöld kémia és katalízis – környezetmérnök M.Sc. (2013 – )
• Alkalmazott kémia és kémiai technológia – kémia B.Sc., vendégoktató, PTE (magyar, angol, 2012–)

Korábbi oktatási tevékenység

• Kémiai technológia – Kémia B.Sc. hallgatók részére (2000–2009, ELTE)
• Környezettechnológia – Környezettan B.Sc. hallgatók részére (2009–2012, ELTE)
• Kémiai technológiai laboratóriumi gyakorlatok – Kémia B.Sc. hallgatók részére (2001–2012, ELTE)
• Környezettechnológia laboratóriumi gyakorlatok – Környezettudomány B.Sc. hallgatók részére (2004–2012, ELTE)
• Vegyipari művelettan – kémia B.Sc. szakos hallgatók részére (2001–2012, ELTE)
• Zöld kémia – kémia B.Sc., környezettan M.Sc., hallgatók számára (2010–2012, ELTE)
• Homogén katalízis – Kémia M.Sc. hallgatók részére (2009–2012, ELTE)

Témavazetői tevékenység

• Ph.D témavezetés: végzett 1 fő (Havasi Dávid, 2018), fokozatszerzési eljárás elindítva 1 fő (Tukacs József Márk), jelenleg témavezetett 2 fő.
• M.Sc. hallgató témyvezetése: 25 fő
• B.Sc. hallgtaó témavezetése: 22

Kutatási tevékenység

• Alternatív-környezetbarát oldószerek vizsgálata homogénkatalitikus reakciók közegeként
• Biomassza átalakítás és fenntarthatóság
• Homogén katalízis
• Reakciómechanizmusok vizsgálata in situ IR és NMR spektroszkópiával
• Nagynyomású katalitikus kémia
• Gőz-folyadék egyensúlyok mérése és modellezése

Publikációs adatok (2019. február 1-ig)

• Tudományos folyóiratban megjelent közlemények: 43, amelyből:
– rangsorolás alapján Q1: 32 (ebből D1: 18), Q2: 6, Q4: 4, Q4: 0
– levelező szerzőség: 21, első szerző: 3 (Ph.D fokozat óta)
Összesített impakt faktor: 218,6
Független hivatkozások száma: 1483
h-index: 17
• Könyvek, Könyvfejezetek: 13
• Szabadalmak: 2
• Plenáris konferencia előadás: 3
• Meghívott előadás: 21
• Meghívott szemináriumi előadás: 10
• Konferenciakiadványok: >20
• Ipari jelentések: >50

Publikációs lista: Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT)

Díjak

• BME legkiválóbb tudományos közleménye 2014-2018 díj, 2019
• Magyar Tudományos Akadémi Bolyai Plakett, 2018
• Pro Sciencia témavezetői elismerő oklevél, 2017
• Pro Progressio Alapítvány témavezetői elismerő oklevél, 2017
• Műegyetem Kiváló Oktatója díj, 2016
• Bolyai János Kutatási Ösztöndíj, 2014 – 2017
• Magyar Kémikusok Egyesülete – Nívódíj, 2014
• Magyar Kémikusok Egyesülete – Nívódíj, 2006
• Best Poster Award, International Conference on Green Solvents for Catalysis, October 13-16, 2002, Bruchsal, Germany.
• Richter Gedeon Finomkémiai Műveleti Díj, Veszprém, 2000

 

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top