Székely Edit

 


Székely EditSzékely Edit

Személyes adatok, elérhetőség
Állampolgárság: magyar
Telefon: 06-30-625-7616
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

 

Munkahelyek

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar oktatási dékánhelyettes 2014 -
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék (BME KKFT), egyetemi docens 2011 -, tanszékvezető helyettes 2019 -
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Kémiai és Környezeti Folyamat-
mérnöki Tanszék (BME KKFT), adjunktus 2004 – 2011
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Vegyipari Műveletek Tanszék
tanszéki mérnök 2003 – 2004

Szakmai díjak, elismerések

TDK emlékplakett 2017, Bolyai-plakett és emléklap 2017, Nők a Tudományban Kiválósági Díj 2017, Bolyai János Kutatási Ösztöndij 2013 – 2016, Varga József Egyetemi Díj 2007, International Society for Advencement on Supercritical Fluids, PhD. Thesis Award 2005, Országos Tudományos Diákköri Konferencia, I. helyezés, a Környezetvédelmi Minisztérium Különdíja 2001, Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány Kiváló Diplomamunka Díja, I. helyezés, Magyar Szabadalmi Hivatal Diplomamunka Díja, Pest Megyei Mérnökkamara Diplomamunka Díja 2000.

Tanulmányok, fokozatok, végzettségek

Habilitáció, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem,
Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar 2015

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Közlekedésmérnöki Kar,
munkavédelmi szakmérnök felsőfokú szakirányú továbbképzés 2008 - 2010

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar,
Vegyészmérnöki Alap- és Alkalmazott Tudományok, PhD. képzés (fokozatszerzés: 2004) 2000 – 2003

Budapesti Műszaki Egyetem, Vegyészmérnöki Kar, okleveles biomérnök 1995 – 2000

Oktatási tevékenység

Elsősorban a Vegyipari műveletek tantárgycsoport oktatásának a területén magyar és angol nyelven (laborgyakorlatok, számolási gyakorlatok, esetenként előadás): áramlástan, anyagátadó és hőátadó műveletek. Témavezetői tevékenység: diplomamunka (21), szakdolgozat (27), és TDK (16, ebből díjazott: 13), önálló és egyéni feladatok, tervezési feladatok.

Tárgyfelelős: Korszerű elválasztó műveletek (MSc), Környezetbarát eljárások (BSc), Vegyipari műveletek II, Környezetbarát és katalitikus folyamatok (magyarul és angolul)

Meghívott előadó: nyári egyetem,(évente) 2008 – 

Vendégprofesszor, Valladolidi Műszaki Egyetem, Spanyolország (5 nap) 2012

Vendégprofesszor, Grazi Műszaki Egyetem, Ausztria (3-5 nap, évente) 2013-

Tudományos tevékenység

Kutatási munkámat Simándi Béla és Fogassy Elemér professzorok témavezetésével kezdtem 1998-ban. A szén-dioxid alkalmazási területeinek bővítésével, a lejátszódó folyamatok leírásával foglalkozom, elsősorban áramló rendszrekben. Érdeklődésem számos alterületre kiterjed, így a teljesség igénye nélkül: enantiomerek elválasztása szuperkritikus szén-dioxidban diasztereomer só vagy komplex képzéssel; enzimkatalizált reszolválás szuperkritikus szén-dioxidban; reverz micella képzés puffer – szén-dioxid kétfázisú rendszerben; ciklodextrines komplexképzésen alapuló reaktív extrakció hagyományos és szuperkritikus oldószerekben; nagynyomású fázisegyensúlyok és viszkozitás mérése, ideértve a készülékek fejlesztését is; aerogélek szárítása; nanocsövek töltése; ionos folyadékok és szuperkritikus oldószerek kölcsönhatása. 2013-tól aktívan foglalkozom azzal, hogy hogyan lehet a legcélszerűbben ipari valamint gyógynövényekből különféle kivonási módszerekkel és azok kombinációjával többfajta bioaktív terméket előállítani. 2015-től a szub- és szuperkritikus víz alkalmazhatóságát is vizsgálom részleges degradációs folyamatokban.

Publikációk elérhetőek online: https://m2.mtmt.hu/gui2/?type=authors&mode=browse&sel=10013782

PhD témavezetés: Molnár Péter (2010), Utczás Margita (2013), Bánsághi György (2015), Kmecz Ildikó (disszertációs szakaszban, 2018), András Csaba Dezső (disszertációs szakaszban, 2019), Lőrincz László (2019).

Oktatási és tudományos közéleti tevékenység

Elnök: Marie Curie Alumni Association, Hungarian Chapter (2016-); BME VBK Kari Oktatási Bizottság (2014-); BME VBK Kari Tanulmányi Bizottság (2014-)

Válaszott tag: MTA Műszaki Kémiai Bizottság választott tagja (2011-); European Federation of Chemical Engineering, Working Party of High Pressure Technology (2013-2014); BME VBK Kari Tanács (2013-2016, 2018-2019).

Egyesületi tag: International Society for Advencement on Supercritical Fluids (2004-); American Chemical Society (2010-2015); A Nők a Tudományban Egyesület (2012-); Magyar Kémikusok Egyesülete (2013-);

Egyéb tagság: Magyar Rektori Konferencia Műszaki Tudományok Bizottság tagja (2014-), MTA Köztestületi Tag; COST EXIL Management Commitee, Magyarország képviseletében (2013-2017); DoHip MC ITN Management Commitee (2013-2017), European Federation of Chemical Engineering, Education Working Party (2015-) Working Party of High Pressure Technology (2014-) magyar delegált, Marie Curie Alumni Association (MCAA) Board Member (2016-), MCAA Award Committee tag (2017).

Bíráló nemzetközi folyóiratoknál: Chemical Engineering and Processing: Process Intensification; Chemical Engineering Science; Chemistry Today; Green and Sustainable Chemistry; Acta Alimentaria; Periodica Polytechnica Chemical Engineering; Separation and Purification Science; Separation and Purification Technology, The Journal of Supercritical Fluids, Crystals, Journal of CO2 Utilization; Industrial & Engineering Chemistry Research; Applied Catalysis A: General;

PhD értekezés bíráló/bizottsági tag: Hégely László (2013, Tolouse/BME, bíráló), Németh Gergely (2013, Pannon Egyetem, bíráló), Esther de Paz (Valladolid, 2013, bizottsági tag), Tomin Anna (BME, 2010, bizottsági tag).

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top