MKE-logo

Magyar Kémikusok Egyesülete

Alapítva 1907-ben

Cikkek

Miskolczi Norbert

 

Miskolczi NorbertMiskolczi Norbert

Miskolczi Norbert a Pannon Egyetem, MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszékének egyetemi docense. 2001-ben a Veszprémi Egyetemen végzett okleveles vegyészmérnökként. PhD fokozatát 2005-ben szerezte meg. 2008 és 2009 között kutatóként 9 hónapot töltött a University of Leeds-en. Docensi kinevezését 2009-ben vette át. Rövidebb tanulmányutjai során az alábbi intézményekben járt: BASF, Tomas Bata University, Anadolu University, Indian Institute of Petroleum. 2017-től a Pannon Egyetem, Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézetének vezetője. Kutatási területe a hulladékok újrahasznosítása (kémiai és mechanikai), megújuló energiák, hidrogén és szintézisgáz előállítása, polimerek funkcionalizálása, értéknövelt termékek, bioműanyagok és műanyagkompozitok előállítása körébe tartozik. 2017-től a Pannon Egyetem vegyészmérnöki BSc és MSc képzésének szakfelelőse (a szak IChemE akkreditációval is rendelkezik). Oktatási tevékenységét magyar és angol nyelven végzi. A tudományos utánpótlás nevelés és oktatási tevékenysége során 5 TDK dolgozat témavezetője, 40 BSc hallgató szakdolgozatának témavezetője, 22 MSc hallgató diplomadolgozatának témavezetője 1 fokozatot szerzett PhD hallgató témavezetője volt és 3 fokozatszerzés alatt lévő PhD hallgató témavezetője. 2000-től tagja az Institution of Chemical Engineers-nek, 2002-től pedig a Magyar Kémikusok Egyesületének. A Hungarian Journal of Industry and Chemistry és a Waste Forum folyóiratok szerkesztőbizottságának tagja. Eddigi pályázati tevékenysége során több hazai és nemzetközi pályázat témavezetője volt. Bibliográfiai adatai a következők: 173 (111 angol nyelvű, 62 magyar nyelvű) konferencia előadás, 111 (84 angol nyelvű, 27 magyar nyelvű) (Q1: 41; Q2: 9; Q3:15) referált folyóiratcikk, 146 kumulált impakt faktor, 16 h-index, 3 könyvrészlet, 2 szabadalom, >1000 hivatkozás. Eddigi tevékenységét több díjjal is jutalmazták (Varga József Díj (egyetemi) (2009), Bolyai János kutatási ösztöndíj (2009), GTE Irodalmi Díj (2010), World Petroleum Congress Youth Awards II (2011), Az év kutatója 2012 (VEAB) (2012), Pannon Egyetem Mérnöki Karának Varga Kálmán fiatal kutatói díja (2015), Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíj (2017-2018)).

Go to top