MKE-logo

Magyar Kémikusok Egyesülete

Alapítva 1907-ben

MKE Facebook page

Rácz László

 

Rácz LászlóRácz László

A Magyar Kémikusok Egyesülete Heves Megyei Csoportjának vezetőjeként évtizedek óta tevékenykedek. 1945-ben Egerben születtem, iskoláimat is Egerben, illetve Debrecenben végeztem. 1968 óta dolgozom az egri intézményben. 2014-ben professzor emeritus kinevezést kaptam.

 

 

Végzettség és szakképzettség:
matematika-kémia szakos tanár, Egri Tanárképző Főiskola, 1968.
kémia szakos középiskolai tanár, Kossuth Lajos Tudományegyetem, 1971.
Munkahely, munkakör:
Eszterházy Károly Főiskola, Kémiai és Élelmiszerkémiai Tanszék – professzor emeritus
Tudományos fokozat:
egyetemi doktor, KLTE, 1978.
Ph.D. fokozat, 4/1998.
habilitáció, 2001. Besztercebánya
inauguráció, 2002. Besztercebánya-Pozsony
habilitáció, 2003. Veszprém
Kutatási témák:
 Üregkatód sugárforrás fejlesztése; Talaj és termesztett csiperkegomba fő- és nyomelemmigrációjának vizsgálata, Élelmiszer (bor) analitikai vizsgálatok
Idézettség: Hivatkozás (min.) 89 db, Ebből nem referált folyóiratokban: (min.) 21 db
Impact faktor a referált folyóiratok hivatkozásai alapján:
Acta Alimentaria: 1,5, Journal of Analitical Atomic Spectrometry: 29,12, Journal of Radioanalitical and Nuclear Chemistry: 4,14, Magyar Kémiai Folyóirat: 1,8, TOXICOLOGICAL AND ENVIRONMENTAL CHEMISTRY: 0,209, Microchemical Journal / 5 cikk / : 52,374,  Összesen: 89,143

A szakcsoportban végzett tevékenység szorosan összefügg az intézményben végzett oktatói és kutatói munkámmal. A kémia tárgy megszerettetése volt mindig az egyik fontos feladatom az elmúlt időszakban. Ezt tartom továbbra is szem előtt.

 

Hirdetés

CHEMGENERATION.COM

EuChemS Magazine

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

HAS SCS

Go to top