MKE-logo

Magyar Kémikusok Egyesülete

Alapítva 1907-ben

MKE Facebook page

Domány György

 

Domány GyörgyDomány György

1973-ban szereztem vegyészmérnöki diplomát a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd a Chinoin doktoranduszaként készítettem doktori értekezésemet a BME Szerves Kémia Tanszékén. 1977-ben avattak egyetemi doktorrá.

1976-ban és 1977-ben a Chinoinban dolgoztam kutatóként, majd 1977 őszétől a Richter Gedeon Nyrt. alkalmazásában állok. Voltam kutató, műszaki titkár, laboratóriumvezető, jelenlegi beosztásom szakértő-szaktanácsadó.

1980-81-ben tíz hónapig vendégkutatóként tevékenykedtem Angliában a University of Salford szerves kémia intézetében.

1994-ben lettem a kémiai tudomány kandidátusa, és kaptam a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemtől Ph.D. fokozatot.

A Magyar Kémikusok Egyesületének 1976 óta vagyok tagja. A Szerves és Gyógyszerkémiai Szakosztály titkára voltam Pallos László szakosztály elnöksége idején, tagja voltam az MKE Intézőbizottságának Inczédy János, Náray-Szabó Gábor és Kálmán Alajos egyesületi elnöksége alatt. Jelenleg is tagja vagyok az Egyesület Díjbizottságának és a Szerves és Gyógyszerkémiai Szakosztály vezetőségének.

Szakmai közéleti munkámat az Egyesület vezetése Pfeifer Ignác és Preisich Miklós díjjal jutalmazta.

 

Hirdetés

CHEMGENERATION.COM

EuChemS Magazine

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

HAS SCS

Go to top